( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Зварювання алюмінію і його сплавів
Воскресенье, 19 Авг 2018
Пятница, 18 Ноября 2011 21:36

Зварювання алюмінію і його сплавів

Автор 

Варто виділити, що алюміній легкий і м'який метал. У нього не висока температура плавлення. Вона дорівнює 658 градусів.
Алюміній і його сплави схильні до окислення. В результаті чого, виникає окислювальна плівка на металі. Це істотно зат аргоно-дугове зварювання алюмінію рудняет зварювання матеріалів з алюмінію і його сплавів.
Для зварювання алюмінію, використовують дугову зварку в середовищі захисних газів. Її ще називають аргоно-дугового зварювання. Апарат аргоно-дугового зварювання для алюмінію повинен мати маркування AC / DC. Існує й напівавтомат для зварювання алюмінію, як правило його використовують для зварювання тонкого листового алюмінію і його сплавів (кузовні деталі автомобіля).


Особливість цієї зварювання полягає в захисті зони зварювання алюмінію інертним газом. Завдяки захисту газом, в зону зварювання алюмінію не потрапляє повітря. У повітрі міститься кисень і азот. Вони негативно впливають на якість зварного шва.
Гази, що застосовуються при зварюванні алюмінію, це аргон, гелій і їх суміш. Найчастіше, використовують аргон. Тому, цю зварювання називають аргонодугового або аргонової. Аргонова зварювання, вольфрамовим не плавиться електродом, найбільш популярна зварювання алюмінію і його сплавів.
Зварювання алюмінію заснована на тому, що вольфрамовий електрод має тугоплавкі і електропровідні властивості. Через вольфрамовий електрод запалюють зварювальну дугу. Запалювати зварювальну дугу про зварюваний виріб не рекомендують. Для цього роблять спеціальну пластину. Так само, на пластині перевіряють зварювальні режими.
Зварювальної дугою плавлять кромки виробів, а аргон захищає зварювальну ванну. За необхідності, при зварюванні алюмінію, розплавляють у шві електродний матеріал.
Як електродного матеріалу, використовують зварювальний дріт. Її вибирають за складом зварюється. Зварювальники називають її присадкою.
На присадці не повинно бути іржі. Так само, її додатково протирають ацетоном або спиртом. Цей процес називають знежирення.
Зварювання алюмінію включає в себе роботи з підготовки виробу до зварювання. Для цього, в місцях зварювального шва, зачищають металевими щітками або спеціальними фрезами. Захватка зачистки не менше 30мм. Так само, поверхню знежирюють.
Перед зварюванням алюмінію виробляють складання зварюваних виробів. Збірку роблять за допомогою зварювальних прихваток. Зварювання алюмінію відбувається на трифазному змінному струмі.
Зварювальне обладнання для зварювання алюмінію служить електрична та газова частина аргонової зварювання.
До електричної частини аргонової зварювання відносять зварювальний апарат та кабелю.
В газову частина входить балон з аргоном, редуктор і гумові шланги.
Основним робочим інструментом, для зварювання алюмінію, є зварювальний пальник. В неї вставляють вольфрамовий електрод. Так само, до неї підключають зварювальний апарат та газовий балон.
Зварювання алюмінію вимагає високої кваліфікації і певних знань зварювальників. На виробництві, цих зварників називають аргонщик. Вони отримують навчання та навички зварювання алюмінію в зварювальних лабораторіях та навчальних комбінатах на підприємствах.
У процесі зварювання алюмінію зварювальник однією рукою тримає пальник, а в іншій присадку. Для зручного робочого процесу, аргонщик видають шкіряні рукавички.
Зварювання алюмінію аргонової зварюванням, дала прорив застосування алюмінію і його сплавів в харчовій, електротехнічній, металургійної, будівельної промисловості!

Прочитано 4575 раз
Оцените материал
(9 голосов)

Горячие предложения:

Другие материалы в этой категории: « Зварювальне обладнання Збірний гараж »
{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Цельный кожаный комбинезон "TT"
Цельный кожаный комбинезон
 1.00 EUR


Мотоботы Puma Brutale GTX
Мотоботы Puma Brutale GTX
 1.00 EUR


Кожаная куртка Tarmac
Кожаная куртка Tarmac
 1.00 EUR