( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Як зберігати шини
Вторник, 21 Авг 2018
Пятница, 05 Августа 2011 21:55

Як зберігати шини

Автор 

Зима вже не за горами, і це значить, що пора «перевзуватися» в зимову гуму. Ось тільки куди дівати літні шини? Відпрацювали свій термін вироби, зрозуміло, викидають, а от покришки, які ще можуть послужити, треба сховати в затишне місце. Щоб каучукові кільця для коліс благополучно «дожили» до весни, необхідно забезпечити їм гарні умови зберігання.

Зберігати шини потрібно таким чином, щоб за час свого «відпочинку» вони не деформувалися. Це досить легко зробити, якщо вони натягнуті на диски. Однак найчастіше автолюбителі знімають покришки зі сталевих кіл.

В цьому випадку необхідно знати певні правила утримання виробів.

У першу чергу гуму треба помістити в провітрюване і абсолютно сухе закрите приміщення. В ідеалі це має бути опалювальний бокс або гараж, проте в разі відсутності такого підійде і госп. споруда на території присадибної ділянки. Залишати «взуття» для машини на відкритому повітрі можна, але не більше ніж на один місяць і лише під навісом.

На каучукову поверхня не повинні потрапляти прямі сонячні промені, інакше вона просто розсохнеться. Фахівці настійно рекомендують також тримати м'які обручі подалі від жиру, бензину, нафтопродуктів, пального та інших хімічних сполук. Пояснюється це тим, що при попаданні сторонніх рідин на гуму термін її служби різко зменшується.

Якщо диски та шини вже від'єднані одне від одного, то необхідно дотримуватися такого правила зберігання таких виробів: вільні покришки не повинні поміщатися один на одного, тому що згодом можуть виникнути проблеми зі зчепленням. Не можна їх і підвішувати за мотузку, інакше вони візьмуть форму яйця, що в процесі експлуатації згубно позначиться на керованості машини. Корпус автомобіля, зокрема, може почати вібрувати при їзді на високій швидкості.

Оптимальним для насадок на колеса є стояче положення. В цьому випадку вироби не сохнуть і практично не деформуються. Щоб гумові кільця не стали овальними, раз на чотири тижні їх треба перевертати, міняючи точку опори. В якості основи рекомендується використовувати спеціальні напівкруглі осередки.

Якщо шини оснащені камерами, то тиск у них необхідно звести до мінімуму. Тоді можна не турбуватися про те, що внутрішнє наповнення виріб роздується і деформує каучукову насадку. Відокремлені камери бажано зберігати на напівкруглих кронштейнах.

Перед тим як прибрати покришки в гараж, промаркируйте їх, позначивши, де кожна з них була до зберігання (ПП - праве переднє колесо, ПЗ - праве заднє і т. д.). Після цього гарненько очистіть їх від сміття, пилу і гравію, не полінуйтеся оглянути протектор.

Перед поновленням експлуатації фахівці радять провести ретельний огляд рельєфного малюнка на предмет зношеності. Саму гуму слід перевірити на дисбаланс і при необхідності провести в сервісі балансування коліс.

На завершення пам'ятки скажемо, що багато компаній, що займаються обслуговуванням автомобілів, пропонують своїм клієнтам зберігання покришок в спеціально обладнаних складах. Вартість даної послуги доступна кожному автолюбителю.

Прочитано 964 раз
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Мотоштаны BUSE Assen Hose
Мотоштаны BUSE Assen Hose
 1.00 EUR


Мотоботы BUSE GP Microfiber
Мотоботы BUSE GP Microfiber
 1.00 EUR


Кожаные мотоштаны "ДжиТи" ("GT")
Кожаные мотоштаны
 1.00 EUR