( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Як не купити викрадений автомобіль
Суббота, 21 Апр 2018
Вторник, 05 Июля 2011 15:41

Як не купити викрадений автомобіль

Автор 

Кожен, хто не має власного автомобіля, хоче його придбати, а у кого він є - хоче його продати. Авторинки повні різних уживаних машин: вітчизняних і зарубіжних, седанів і універсалів, бензинових і тих, на яких зроблена установка ГБО 4 покоління, а також багатьох інших. Але, як показує досвід, покупка старого автомобіля зовсім не таке вже й проста справа, і може сумно закінчитися для покупця. Кожен день в нашій великій країні, викрадають сотні автомобілів. Якась частина з них незабаром виявляється на авторинках, що вносить великі складності в покупку уживаних автомобілів.

Зняття автомобіля з обліку, фізичними особами, зараз ні у кого не викликає негативних емоцій, у порівнянні з тим, що раніше машини продавали просто за дорученням.

Від покупки краденого автомобіля ніхто не застрахований. Навряд чи ви побачите пастку, подивившись на номер двигуна, так як нарватися на машину з «підправлені» номерами агрегатів можна де завгодно. Під час техогляду та реєстрації в ДАІ номери агрегатів перевіряються, але цього може бути мало. Якісні, підроблені документи (ПТС, СОР ...), при сучасному рівні розмножувальної та копіювальної техніки рядовому покупцеві практично не довідатися.

Які ж проблеми можуть чекати вас при покупці автомобіля на більшості авторинків? Підроблений ПТС. Практично це повна відмова в реєстрації. Звичайно, можна зареєструвати автомобіль за рішенням суду, як за добросовісним набувачем, але, тоді доведеться все життя їздити на цьому авто, так як у вас не буде прав зняти з обліку і продати цю машину.

Документи в порядку, але номери агрегатів перебиті. У більшості випадків первісну маркування з'ясувати неможливо, значить не можна дізнатися і походження автомобіля. Ви отримаєте відмову в постановці автомобіля на облік, поки не заміните агрегат з перебитим номером, тобто, можливо, доведеться купувати двигун або кузов із заводським номером, переставляти його за свій рахунок, і лише тоді можлива реєстрація. А якщо вдасться дізнатися початковий номер, який був перебитий, і людина, у якого був викрадений автомобіль, хоче отримати машину назад, то вам не повернуть ваших грошей. Можна, звичайно, подати в суд на того , у кого придбано автомобіль, але часто ця людина продає машину не за своїми документами, тобто продавець - вигадана особа. Якщо ж колишній власник вкраденого авто отримав відшкодування по КАСКО і відмовився від прав на машину, то автомобіль буде вашим, але в тому лише випадку, якщо страхова компанія відмовилася від машини. Але і в цьому випадку, в реєстрації машини буде відмовлено, до тих пір, поки ви не заміните перебитих агрегатів.

З існуючої сьогодні практики випливає, що не має сенсу подавати в судові інстанції заяву про визнання вас добросовісним набувачем. На жаль, число автомобілів з підробленими документами останнім часом тільки зростає. Ви будете сильно ризикувати, якщо надумаєте купувати автомобіль в будь-якому великому місті, без перевірки в ГИБДД. Може виявитися, що автомобіль складається в розшуку. Деякі автосалони, за кілька сотень рублів пропонують перевірити автомобіль на предмет викрадення. Не варто піддаватися на цю пропозицію, тому що справжня база розшуку може бути тільки в ГИБДД. Може вийти так, що гроші ви заплатите, але реєстрацію в ГИБДД не пройдете.

Все вищеперелічене допоможе вам уникнути проблем з вибором автомобіля. А вже оформити на себе автомобіль буде ще простіше. Потрібно скласти договір купівлі-продажу або довідку-рахунок і попрямувати в ГИБДД за місцем проживання. У вікні прийому документів у вас заберуть заяву, ПТС, страховку, звірку агрегатів і через деякий час видадуть номерні знаки і документи на автомобіль. Удачи на дорогах!

Прочитано 1084 раз
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Шлем UVEX Boss 525
Шлем UVEX Boss 525
 1.00 UAH
-574.00 UAH
Вы экономите: 575.00 UAH


Мотоштаны "Мистраль" ("Mistral")
Мотоштаны
 1.00 EUR


Кожаные мотоштаны "ДжиТи 2" ("GT2")
Кожаные мотоштаны
 1.00 EUR