( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Як не купити викрадений автомобіль
Вторник, 21 Авг 2018
Вторник, 05 Июля 2011 15:41

Як не купити викрадений автомобіль

Автор 

Кожен, хто не має власного автомобіля, хоче його придбати, а у кого він є - хоче його продати. Авторинки повні різних уживаних машин: вітчизняних і зарубіжних, седанів і універсалів, бензинових і тих, на яких зроблена установка ГБО 4 покоління, а також багатьох інших. Але, як показує досвід, покупка старого автомобіля зовсім не таке вже й проста справа, і може сумно закінчитися для покупця. Кожен день в нашій великій країні, викрадають сотні автомобілів. Якась частина з них незабаром виявляється на авторинках, що вносить великі складності в покупку уживаних автомобілів.

Зняття автомобіля з обліку, фізичними особами, зараз ні у кого не викликає негативних емоцій, у порівнянні з тим, що раніше машини продавали просто за дорученням.

Від покупки краденого автомобіля ніхто не застрахований. Навряд чи ви побачите пастку, подивившись на номер двигуна, так як нарватися на машину з «підправлені» номерами агрегатів можна де завгодно. Під час техогляду та реєстрації в ДАІ номери агрегатів перевіряються, але цього може бути мало. Якісні, підроблені документи (ПТС, СОР ...), при сучасному рівні розмножувальної та копіювальної техніки рядовому покупцеві практично не довідатися.

Які ж проблеми можуть чекати вас при покупці автомобіля на більшості авторинків? Підроблений ПТС. Практично це повна відмова в реєстрації. Звичайно, можна зареєструвати автомобіль за рішенням суду, як за добросовісним набувачем, але, тоді доведеться все життя їздити на цьому авто, так як у вас не буде прав зняти з обліку і продати цю машину.

Документи в порядку, але номери агрегатів перебиті. У більшості випадків первісну маркування з'ясувати неможливо, значить не можна дізнатися і походження автомобіля. Ви отримаєте відмову в постановці автомобіля на облік, поки не заміните агрегат з перебитим номером, тобто, можливо, доведеться купувати двигун або кузов із заводським номером, переставляти його за свій рахунок, і лише тоді можлива реєстрація. А якщо вдасться дізнатися початковий номер, який був перебитий, і людина, у якого був викрадений автомобіль, хоче отримати машину назад, то вам не повернуть ваших грошей. Можна, звичайно, подати в суд на того , у кого придбано автомобіль, але часто ця людина продає машину не за своїми документами, тобто продавець - вигадана особа. Якщо ж колишній власник вкраденого авто отримав відшкодування по КАСКО і відмовився від прав на машину, то автомобіль буде вашим, але в тому лише випадку, якщо страхова компанія відмовилася від машини. Але і в цьому випадку, в реєстрації машини буде відмовлено, до тих пір, поки ви не заміните перебитих агрегатів.

З існуючої сьогодні практики випливає, що не має сенсу подавати в судові інстанції заяву про визнання вас добросовісним набувачем. На жаль, число автомобілів з підробленими документами останнім часом тільки зростає. Ви будете сильно ризикувати, якщо надумаєте купувати автомобіль в будь-якому великому місті, без перевірки в ГИБДД. Може виявитися, що автомобіль складається в розшуку. Деякі автосалони, за кілька сотень рублів пропонують перевірити автомобіль на предмет викрадення. Не варто піддаватися на цю пропозицію, тому що справжня база розшуку може бути тільки в ГИБДД. Може вийти так, що гроші ви заплатите, але реєстрацію в ГИБДД не пройдете.

Все вищеперелічене допоможе вам уникнути проблем з вибором автомобіля. А вже оформити на себе автомобіль буде ще простіше. Потрібно скласти договір купівлі-продажу або довідку-рахунок і попрямувати в ГИБДД за місцем проживання. У вікні прийому документів у вас заберуть заяву, ПТС, страховку, звірку агрегатів і через деякий час видадуть номерні знаки і документи на автомобіль. Удачи на дорогах!

Прочитано 1182 раз
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Текстильная женская куртка "Эйр Леди" ("Air Lady")
Текстильная женская куртка
 1.00 EUR


Мотоперчатки Buse Sepang
Мотоперчатки Buse Sepang
 1.00 EUR


Мотоботы Gaerne G-REACT
Мотоботы Gaerne G-REACT
 1.00 EUR