( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Від велосипеда до мотоцикла Ч.1
Вторник, 17 Июл 2018
Четверг, 16 Февраля 2012 12:46

Від велосипеда до мотоцикла Ч.1

Автор 

І перший мотоцикл, і перший автомобіль з'явилися багато в чому дуже схожим шляхом. "Самим першим" і в тому, і іншому випадку вважається екіпаж з двигуном внутрішнього згоряння, перед-шествовавших конструкції з паровими двигунами до переломного 1885 цим терміном намагаються не називати, хоча після цієї дати до подібних машин без тіні сумніву докладають термін "мотоцикл" або "автомобіль".

Загальний у цих двох машин батько - німецький інженер Готліб Даймлер, хоча знову-таки мало не кожна країна називає своїх "батьків". Але родоводи древа, хоча і тісно переплетені кронами і корінням, все-таки різні: якщо автомобіль числиться в своїх предків чи не всі типи колісних возів, то прародитель мотоцикла один - велосипед.

Солідні монографії з історії автомобіля прийнято починати з середини четвертого тисячоліття до нашої ери - саме до цього часу відносяться перші колеса, останки яких знайдені в руїнах міст Месопотамії. Мотоцикл не претендує на лаври патріарха і скромно зводить початок своєї передісторії всього лише до XVII століття нашої ери. На вітражі в провінційній англійській церкві святого Жіля зображений херувим, що сидиш на двоколісної машині з одним колесом спереду і одним ззаду. Невідомо, є цей екіпаж плодом фантазії майстра або він мав перед очима якої-небудь зразок - можливо, іграшку. Відомо одне: церква (і вітраж) відносяться до 1642 року - за 150 років до появи на паризьких вулицях першого "целоріфера"!

Саме так назвав свою машину граф Меду де Сиврак, вперше представив свій винахід ураженим парижанам в саду Пале-Рояль в червні 1791 року. Пристрій новинки було просто до межі: горизонтальний дерев'яний брус довжиною близько метра, від якого спереду і ззаду відходили вниз по дві вертикальні стійки, до нижньої частини стійок кріпилися осі коліс. Ніякої по-катування зробити колесо поворотним не було, зате спереду апарат прикрашала кінська голова, ззаду - хвіст, сідло також було запозичено від коня. Приводити в рух цепоріфер випливало, відштовхуючись кінчиками ніг від землі, змінювати напрям руху або нахилом машини, або, зупинившись, перестановкою переднього колеса. Але навіть в такому недосконалому вигляді машина завоювала чимало прихильників у Франції. Її успіху не завадила навіть Велика французька революція - так само як і її поширенню: сідоків на двоколісних "велоціферах" (таку назву отримала новинка до початку XIX століття) побачили вулиці Німеччини, Великобританії, навіть Росії.

Неповоротні переднє колесо було головним недоліком велоціфера, і саме воно стало першою точкою докладання умов винахідників. У 1816 році головний лісничий Баденського князівства Карл Фрідріх Християн Людвіг Дрейзе тло Зауерброн (1785-1851) приробив до екіпажу поворотну вилку переднього колеса. На свій винахід він узяв патент Баденського князівства від 12 січня 1818 року, а вже в квітні цього року продемонстрував свій екіпаж, якому він дав назву "велосипед", в Люксембурзькому саду в Парижі. Зайве говорити, що в Німеччині саме він вважається винахідником велосипеда.

Прочитано 1056 раз Последнее изменение Четверг, 16 Февраля 2012 13:08
Оцените материал
(1 Голосовать)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Текстильная мотокуртка "Эйр" ("Air")
Текстильная мотокуртка
 1.00 EUR


Мотокуртка BUSE Milano
Мотокуртка BUSE Milano
 1.00 EUR


SHIRO SH-7000 MONOCOLOR SHIRO SH-7000 MONOCOLOR
SHIRO SH-7000 MONOCOLOR SHIRO SH-7000 MONOCOLOR
 1.00 EUR