( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Від велосипеда до мотоцикла Ч.1
Четверг, 24 Май 2018
Четверг, 16 Февраля 2012 12:46

Від велосипеда до мотоцикла Ч.1

Автор 

І перший мотоцикл, і перший автомобіль з'явилися багато в чому дуже схожим шляхом. "Самим першим" і в тому, і іншому випадку вважається екіпаж з двигуном внутрішнього згоряння, перед-шествовавших конструкції з паровими двигунами до переломного 1885 цим терміном намагаються не називати, хоча після цієї дати до подібних машин без тіні сумніву докладають термін "мотоцикл" або "автомобіль".

Загальний у цих двох машин батько - німецький інженер Готліб Даймлер, хоча знову-таки мало не кожна країна називає своїх "батьків". Але родоводи древа, хоча і тісно переплетені кронами і корінням, все-таки різні: якщо автомобіль числиться в своїх предків чи не всі типи колісних возів, то прародитель мотоцикла один - велосипед.

Солідні монографії з історії автомобіля прийнято починати з середини четвертого тисячоліття до нашої ери - саме до цього часу відносяться перші колеса, останки яких знайдені в руїнах міст Месопотамії. Мотоцикл не претендує на лаври патріарха і скромно зводить початок своєї передісторії всього лише до XVII століття нашої ери. На вітражі в провінційній англійській церкві святого Жіля зображений херувим, що сидиш на двоколісної машині з одним колесом спереду і одним ззаду. Невідомо, є цей екіпаж плодом фантазії майстра або він мав перед очима якої-небудь зразок - можливо, іграшку. Відомо одне: церква (і вітраж) відносяться до 1642 року - за 150 років до появи на паризьких вулицях першого "целоріфера"!

Саме так назвав свою машину граф Меду де Сиврак, вперше представив свій винахід ураженим парижанам в саду Пале-Рояль в червні 1791 року. Пристрій новинки було просто до межі: горизонтальний дерев'яний брус довжиною близько метра, від якого спереду і ззаду відходили вниз по дві вертикальні стійки, до нижньої частини стійок кріпилися осі коліс. Ніякої по-катування зробити колесо поворотним не було, зате спереду апарат прикрашала кінська голова, ззаду - хвіст, сідло також було запозичено від коня. Приводити в рух цепоріфер випливало, відштовхуючись кінчиками ніг від землі, змінювати напрям руху або нахилом машини, або, зупинившись, перестановкою переднього колеса. Але навіть в такому недосконалому вигляді машина завоювала чимало прихильників у Франції. Її успіху не завадила навіть Велика французька революція - так само як і її поширенню: сідоків на двоколісних "велоціферах" (таку назву отримала новинка до початку XIX століття) побачили вулиці Німеччини, Великобританії, навіть Росії.

Неповоротні переднє колесо було головним недоліком велоціфера, і саме воно стало першою точкою докладання умов винахідників. У 1816 році головний лісничий Баденського князівства Карл Фрідріх Християн Людвіг Дрейзе тло Зауерброн (1785-1851) приробив до екіпажу поворотну вилку переднього колеса. На свій винахід він узяв патент Баденського князівства від 12 січня 1818 року, а вже в квітні цього року продемонстрував свій екіпаж, якому він дав назву "велосипед", в Люксембурзькому саду в Парижі. Зайве говорити, що в Німеччині саме він вважається винахідником велосипеда.

Прочитано 1027 раз Последнее изменение Четверг, 16 Февраля 2012 13:08
Оцените материал
(1 Голосовать)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Мотокуртка Текстильная Tarmac Air
Мотокуртка Текстильная Tarmac Air
 1.00 EUR


Мотокуртка BUSE Speedster
Мотокуртка BUSE Speedster
 1.00 EUR


Scooter
Scooter
 1.00 UAH