( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Розбирання машини
Вторник, 21 Авг 2018
Пятница, 18 Мая 2012 13:16

Розбирання машини

Автор 

Часткову розборку кузова виробляють, коли кузов знаходиться в хорошому стані і ремонту потребують лише окремі його частини, пошкоджені в результаті зносу, ослаблення кріплень або аварії. Повне розбиранняу виробляють, як правило, при капітальному ремонті автомобіля і коли більшість вузлів кузова потребує ремонту.

Після миття кузов піддають попередньому контролю, при якому виробляють ретельний зовнішній огляд вузлів і деталей, що підлягають обов'язковому зняття з кузова при його капітальному ремонті (внутрішня оббивка кузова, скла, арматура, декоративні накладки тощо), для з'ясування їх стану та доцільності ремонту. Для ретельної очищення днища кузова від бруду його промивають вдруге.

Іноді для ремонту кузова досить зняти одне колесо, а для проведення крупного ремонту може виникнути необхідність у знятті частини підвіски або переднього і заднього мостів.

Зняття механічних вузлів повинно здійснюватися в порядку, встановленому виробником в інструкції по ремонту. Подальша установка виконується також ретельно з дотриманням всіх заданих регулювань. Виходячи з цього, за винятком нескладного демонтажу, не вимагає застосування спеціалізованого інструменту, рекомендується, щоб дані роботи виконувалися досвідченим механіком або під його наглядом і з застосуванням спеціалізованого інструменту.

Якщо роботи виконуються в салоні, то метал кузова, як правило, не видно: він закритий декоративною обробкою. Її необхідно демонтувати, зняти двері, зняти підніжні килимки, панелі задніх бічних стінок кузова автомобіля і т. д.

Ремонтні роботи призводять до запиленню салону, іноді супроводжуються іскроутворенням, вимагають місця для ремонту всередині салону, так що в таких випадках обов'язково потрібно виймати сидіння. Якщо рульове колесо і щиток приладів не зняті, їх необхідно закрити чохлом.

Деформації, що зустрічаються при ремонті аварійних автомобілів, настільки різноманітні, що знайти кузова з однаковим ступенем ушкоджень неможливо. Майже кожен кузов після аварії при відновленні вимагає механічних впливів, тобто відрізку тих чи інших деталей, які заважають зняти з автомобіля той чи інший агрегат або вузол (наприклад, підвіску, радіатор, двигун, паливний бак, запасне колесо і багато інші деталі в залежності від місця та тяжкості ушкодження). У таких випадках на стадії розборки автомобіля необхідно відокремити передню частину кузова або цілі панелі кузова, що є частиною всього корпусу зварної конструкції, механізованим інструментом, ручною ножівкою або зубилами.

Кузов може бути правильно розібраний тільки при строгому дотриманні технологічної послідовності, яка виключає можливість поломки і пошкодження деталей.

При розбиранні кузовів і оперення дуже трудомісткою роботою є відкручування заржавілих болтів, гайок і шурупів, видалення заклепок, роз'єднання панелей, зварених точковим зварюванням. Для видалення кріпильних деталей, що не піддаються отвертиванія, можна застосувати один з таких способів. Треба нагріти гайку полум'ям газового пальника. Цей спосіб вельми ефективний: після нагріву гайка зазвичай легко відкручуватися. Можна відкусити болт з гайкою кусачками, або обрізати ножівкою, або відрубати гайку зубилом. Можна просвердлити в голівці болта отвір діаметром, рівним діаметру стрижня болта, після чого головка відпадає, а стрижень болта з гайкою вибивають з отвору бородком. Даний спосіб успішно застосовують для провертивается болтів з напівкруглою головкою. Можна зрізати головку болта або гвинта газовим різаком.

Для полегшення відкручування заржавілих болтів і гайок застосовують спеціальні хімічні сполуки, які при нанесенні на болтові з'єднання видаляють продукти корозії на різьбі і за рахунок хорошої проникаючої здатності змащують різьблення між болтом і гайкою, полегшуючи тим самим демонтаж різьбового з'єднання. Зазвичай такі склади випускають в аерозольній упаковці і вони наносяться розпиленням.

У шурупах, які не можна вивернути внаслідок зносу прорізи головки, треба просвердлити голівку, а потім, знявши деталь, вивернути або висмикнути шуруп.

Заіржавілі гвинти петель дверей нагрівають газовим полум'ям, після чого їх легко вивернути.
Розшивку клепаних швів роблять так, щоб не пошкодити розбираються панелі, якщо вони не підлягають заміні.

Деталі, укріплені точковим зварюванням, відрубують гострим тонким зубилом або просвердлюють місця зварювання через верхній лист панелі з внутрішньої боку кузова.

Особлива обережність необхідна при розбиранні крихких і легко пошкоджуючих деталей. Точніше, деталі, що підлягають заміні, можуть бути зняті будь-яким способом, що прискорює розбирання, аж до пошкодження їх, якщо вони не піддаються зняттю, але за умови, що при цьому не будуть пошкоджені пов'язані з ними придатні деталі.

При повному розбиранні кузовів обсяг робіт і порядок їх виконання в значною мірою залежать від конструкції кузова і від кількості та характеру пошкоджень. Послідовність розбирання кузова зводиться в основному до зняття подушок і спинок сидінь, внутрішнього обладнання, ручок, поручнів, власників, хромованою арматури і декоративних накладок, оздоблювальних рамок, підлокітників, плафонів, внутрішніх перегородок і оббивки, різних механізмів, стекол кузова, електропроводки, труб отопітеля і інших деталей і вузлів, встановлених всередині салону.

До цих пір мова йшла про деталі, які можуть заважати або постраждати при проведення ремонтних робіт. Але є ще елементи, що створюють небезпеку при ремонті.

Наприклад, джерелами пожежі можуть бути бак і бензопроводи, якщо вони розташовуються в зоні можливого нагріву пальником або попадання відлітають іскор, а також матеріали, що залишилися на металі після зняття звукоізоляційних повстяних покриттів. Їх необхідно ретельно видалити, так як вони легко займаються і, якщо опиняться в зоні зварювання, можуть бути джерелом пожежі.
Щоб не бути розбитими при необережних ударах, повинні бути зняті скла, що знаходяться поблизу ремонтованої зони.

Лучшие тест-драйв Mercedes-Benz,модели Мерседес, автомобильные новости здесь.

Прочитано 1174 раз Последнее изменение Пятница, 18 Мая 2012 13:21
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

Другие материалы в этой категории: « ОБЗОР TOYOTA Crown Стильный и влиятельный Renault Fluence »
{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Мотошлем ROCC 130
Мотошлем ROCC 130
 1.00 UAH


Мотокуртка BUSE Riva
Мотокуртка  BUSE Riva
 1.00 EUR


SHIRO SH-835 VIPER SHIRO SH-835 VIPER
SHIRO SH-835 VIPER SHIRO SH-835 VIPER
 1.00 EUR