( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Разное » Тюніг двигуна - можливості, способи, доцільність
Суббота, 18 Авг 2018
Четверг, 31 Января 2013 21:55

Тюніг двигуна - можливості, способи, доцільність

Автор 

Тюніг двигуна - можливості, способи, доцільність
тюніг двигуна - можливості, способи, доцільність Практично кожен автолюбитель намагається перетворити свого "залізного коня". Але способи при цьому вибирає індивідуальні. Хтось обмежується заміною чохлів або поліпшує підігрів салону, хтось завдає аерографію на кузов, а хтось просувається значно далі у своїх амбіційних проектах, наприклад, виробляє оптимізацію роботи двигуна. Звичайно, не сам, а з допомогою професійних автомайстрів.

• Якими способами можна поліпшити роботу двигуна?Автомайстри використовують різні прийоми для реалізації тюнинга двигуна:

для зменшення опору повітряному потоку встановлюється інший, більш оптимізований повітряний фільтр;
• переробляється корпус дросельної заслінки, розточується і шліфується впускний колектор ;
• в блоці головок замінюються клапани на аналогічні пристрої з великим діаметром;
• розточується повітряні канали, оптимізується наддув;
• встановлюється распредвал з іншим профілем кулачків, що забезпечує зміну величини і тривалості відкриття клапанів .

Склад робочої суміші поліпшується за допомогою збільшення магістрального тиску палива за рахунок більш точного налаштування регулятора тиску. Робота механізму зміни фаз ГРМ поліпшується внаслідок оптимізації фаз газорозподілу - для тієї чи іншої частоти обертання силового агрегату. Випуск стає більш ефективним завдяки оптимізації продувки циліндрів, наприклад, за рахунок зниження опору випускного колектора і глушника. Встановлюється більш широка труба, в якій відсутні вигини.

Існують і більш кардинальні технології - розточування блоку, обрізання поршнів, заміна коленвала. Але ці методики трудомісткі і на відміну від вищевказаних вимагають активного втручання в механічну частину двигуна.

• Що таке чіп-тюнінг?

Чіп тюнінг являє собою оптимізацію роботи двигуна допомогою втручання в його управління - шляхом зміни поправочних коефіцієнтів робочих режимів, які закладені в ПЗУ, або зміни вхідних сигналів від різних датчиків виконавчих пристроїв. В результаті вдається оптимізувати роботу двигуна без заміни або доопрацювання його механічних складових.

Як правило, тюнінг двигуна такого типу дозволяє підвищити віддачу силового агрегату внаслідок збільшення наповнення циліндрів і коригування складу суміші. При цьому динамічні характеристики двигуна стають значно еластичною, а підхоплення силового агрегату відбувається на більш низьких оборотах.

Потужність двигуна в даному випадку збільшується за рахунок більш точної установки кута випередження запалювання, зміни тривалості упорскування, а також відключення / коригування режиму роботи тих систем, які контролюють токсичність вихлопних газів. Для силових агрегатів з наддувом змінюється величина тиску наддуву і ще цілий ряд параметрів управління. Ефективним є максимальне збільшення оборотів двигуна (в межах допустимого). Таким чином, очевидно, що вищеописаний спосіб є менш витратним, більш щадним і досить ефективним.

• Ефективність чип-тюнинга

 Безумовно, коли купується автонавігації, встановлюється новий кондиціонер або оптимізується двигун, виникає питання, наскільки це корисно і доцільно. У випадку з чіп-оптимізацією роботи двигуна можна відзначити наступне. Вона ефективна при застосуванні в атмосферних бензинових і дизельних двигунах з електронним управлінням і ECU. Тут потужність і крутний момент підвищується на 5-10%. Крім того, хороший результат дає і чип-оптимізація турбірованного двигуна, що забезпечує збільшення потужності й крутного моменту на 20-25%.


 Развал схождение колес автомобиля после ремонта «ходовой», в принципе можно исправить и своими руками, используя подручные средства. Но лучше всего обратится к специалистам, которые знают в этом толк.

Прочитано 1120 раз Последнее изменение Четверг, 31 Января 2013 21:55
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Текстильная женская куртка "Эйр Леди" ("Air Lady")
Текстильная женская куртка
 1.00 EUR


Мотоштаны BUSE Lederjeans
Мотоштаны BUSE Lederjeans
 1.00 EUR


Защита спины и торса UVEX Сomfort Protector Jacket
Защита спины и торса UVEX Сomfort Protector Jacket
 1.00 EUR