Ще 20 років тому в двигунах внутрішнього згоряння лідирував ланцюговий привід газорозподільного механізму та зубчасті ремені, що зустрічаються на окремих моделях викликали недовіру. Пройшли роки і тепер зубчастий ремінь - практично незаперечний атрибут кожного автомобільного мотора. Переваги такого приводу - невисока галасливість, спрощена конструкція і зниження маси. Але, разом з перевагами, з'явилися і недоліки. Самий основний - це недовговічність. На жаль, ремені ГРМ рвуться.
А ланцюг здатна прослужити практично стільки ж, скільки і сам двигун. Ще у ременів ГРМ з зносом бувають перескоки на зубцях, як результат - двигун працює не стабільно, а іноді взагалі не заводиться. Ремені ГРМ рідко служать довше, ніж 60 тисяч пробігу, а затягування з заміною призводить до злизуванні зубів або обриву. Що ж відбувається під час обриву?
Звернемося до фізики і механіки в чистому вигляді. Наслідки обриву ременя ГРМ безпосередньо залежать від конструкції двигуна.
За ідеєю, чим простіше двигун, тим імовірніше вийти «сухим» з води. Якщо на вашому моторі при положенні ВМТ (верхня мертва точка) поршня клапана у відкритому положенні не дістають до днища поршня, вважайте, що вам пощастило. І при обриві вам доведеться лише міняти сам ремінь. Але звільнитися «легким переляком» вдається далеко не кожному.
Если у вас есть своё предприятие, тогда думаю, что нужно задуматься над сбросами в природу. Вот есть сайт который про пдв много чего может вам рассказать. Это вообще сайт компании, которая может всё сделать на очень хорошем уровне.