( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Обладнання та методи контактного зварювання
Вторник, 21 Авг 2018
Среда, 21 Сентября 2011 19:31

Обладнання та методи контактного зварювання

Автор 

Спочатку - трохи історії.

У 1802 році російський професор фізики В. В. Петров відкрив електричну дугу і описав її, вказавши на можливість її практичного застосування. Розвиток промисловості вимагало нових і все більш надійних способів зварювання. Так, лорд Кельвін (Англія) вперше застосував стикове зварювання в 18Кліщі контактного зварювання56 р., а в 1877 р. Томсон (США) розробив технологію стикового зварювання і зробив її впровадження у промисловість. У тому ж році, в Росії, Бенардос запропонував способи точкового і шовного (роликового) зварювання.

Ці три види зварювання до сих пір залишаються основними видами контактного зварювання.

У 1936 році в СРСР був освоєний серійний випуск контактних зварювальних машин, що сприяло широкому застосуванню контактного зварювання в промисловості.

Стаціонарна машина контактної зварки Повсюдне застосування контактного зварювання в промислових масштабах зумовило наявність у неї серйозних переваг. Таких, як дуже висока продуктивність (тривалість зварювання по одній точці або стику становить до однієї секунди), мінімалізувати витрата допоміжних матеріалів (таких, як вода і повітря), стабільно високі якість і надійність зварних з'єднань, невимогливість до кваліфікації зварника (через невелику числа контрольованих і керованих параметрів), екологічна чистота процесу, економія металу, скорочення термінів виконання робіт, можливість виготовлення виробів складної форми, хороша поддаваемость механізації та автоматизації. Підтвердження цьому - широкий асортимент машин для контактного зварювання в цілому, і для контактної точкової зварювання - зокрема.

Машини контактного зварюванняпо виконанню бувають стаціонарними, підвісними (зварювальні кліщі) і пересувними, по роду струму - змінного / постійного струму, за джерелом живлення - від випрямленої в первинної ланцюга зварювального трансформатора імпульсу струму або від розряду конденсатора.

Контактна зварюванняЗазвичай зварювальні машини контактного зварювання універсальні, але застосовуються і спеціальні машини, призначені для зварювання певних конструкцій і типорозмірів виробів (наприклад, для контактної точкової зварювання кузовів автомобілів в автоматичних лініях автозаводів, виконання поздовжніх швів труб при виробництві прокату і т.д.).

Важливе значення має підготовка поверхонь до контактного зварювання: контакт «електрод-деталь» повинен мати мінімальний електричний опір, а контакт «деталь-деталь» повинен забезпечувати постійне (однакове) опір по всій контактної площі, поверхні деталей, які сполучаються, повинні бути рівними, їх стики повинні чітко збігатися. На вибір конкретного способу обробки поверхонь впливає тип матеріалу деталей, первісний стан їх поверхонь, а також характер виробництва.

Основний типом з'єднання зварювальних деталей при контактної точкової зварювання є нахлесточноє. Точкове зварювання може бути одно-і двосторонньою. Розрізняють два режими точкового зварювання: м'який (плавний нагрів заготовок порівняно малим струмом) і жорсткий (нетривалий струм, але відносно великої сили). Після процесу зварювання (при необхідності) проводиться термообробка вироби (для зняття внутрішніх напружень та / або поліпшення структури металу). При контактної точкової зварювання блок управління контролює і регулює силу струму, тиск електрода, тривалість дії електричного струму.

Прочитано 1240 раз
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Туринговая мотокуртка "Варп 2" ("Warp2")
Туринговая мотокуртка
 1.00 EUR


Наколенник ACERBIS Impact Evo Knieschutz
Наколенник ACERBIS Impact Evo Knieschutz
 1.00 EUR


Мотокуртка BUSE Torino
Мотокуртка BUSE Torino
 1.00 EUR