( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Історія мотоцикла. Ч.2
Понедельник, 16 Июл 2018
Четверг, 02 Февраля 2012 17:14

Історія мотоцикла. Ч.2

Автор 

По своїй конструкції всі двигуни відтворювали "Де Діон": один циліндр, закритий картер, автоматичний впускний клапан, випускний з примусовим приводом від кулачка. Найбільш передові фірми наважувалися робити примусовим і керування впускним клапаном але в широкий ужиток це рішення увійшло лише на початку наступного десятиліття, коли стало ясно, що інерція автоматичного клапана, що спрацьовує від розрідження, не дозволяє підвищувати обороти двигуна.

Випарні карбюратори до 1905 року були практично витіснені карбюраторами пульверизації типу. Системи запалювання працювали від батареї і бобіни або від магнето низької напруги, але після появи в 1902 році випущеного фірмою "Бош" магнето високої напруги нова система бістро отримала популярність. Тоді ж "Бош" почала випуск і свічок запалювання, що підходять для всіх різновидів двигунів - до того кожна двігателестроітел'ная фірма робила свічки сама.

Ні коробки передач, ні будь-якого іншого пристрою для зміни передавального відношення мотоцикли не мали. На вихідному кінці колінчастого вала двигуна встановлювався один шків, другий, набагато більшого діаметру, - на задньому колесі. Обидва шківа з'єднувалися ременем - спочатку плоским, з шкіряною обшивкою, а пізніше в ужиток увійшов ремінь трапецієподібного перерізу зі згорнутої бавовняної прогумованої стрічки. Зчеплення не було - його замінювало пристрій для регулювання натягу ременя. Ланцюги для приводу заднього колеса були рідкісним винятком - вони погано витримували ривки, що виникають при запуску позбавленого зчеплення двигуна. До того ж у ремені підкуповувала простота його ремонту в разі обриву. Приводні ланцюги почали широко розповсюджуватися лише в другому десятилітті століття і остаточно витіснили ремінь до кінця двадцятих років.

Зате ланцюговий привід неодмінно присутній з іншого боку колеса - від ножних педалей, що служили і для запуску двигуна з ходу, і для допомоги двигуну на крутих підйомах, і для того, щоб дістатися до будинку в разі, якщо "кінські сили" відмовлять зовсім. Чисто психологічно педалі сприймалися настільки неодмінною приналежністю мотоцикла, що позбуватися від них стали лише до початку першої світової війни.

Прочитано 1126 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)

Горячие предложения:

Другие материалы в этой категории: « Історія мотоцикла. Ч.1 Історія мотоцикла. Ч.3 »
{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Рубашка / Shirt
Рубашка / Shirt
 1.00 UAH


Мотоштаны BUSE T-Damen-Textilhose
Мотоштаны BUSE T-Damen-Textilhose
 1.00 EUR


Кожаные мотоштаны "ДжиТи 2" ("GT2")
Кожаные мотоштаны
 1.00 EUR