( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Доповнення до осаго як гарантія від несподіваних збитків
Вторник, 21 Авг 2018
Четверг, 02 Июня 2011 06:09

Доповнення до осаго як гарантія від несподіваних збитків

Автор 

Поряд з обов'язковим страхуванням цивільної відповідальності власників транспортних засобів, існує ще й добровільна. Іншими, словами додаткова гарантія від ризику виплачувати збиток, у разі дорожньо-транспортної пригоди, з вини страхувальника, це добровільне страхування «автоцивілки».

Може виникнути цілком резонне питання: для чого потрібна додаткова страховка, якщо законом встановлено, що поліс ОСАЦВ є обов'язковим для кожного водія?
Для повної відповіді на поставлене запитання, необхідно з'ясувати, що таке страховка осаго . І які в неї є «білі плями», які потрібно «закрити» за допомогою додаткового страхування.

Отже, ОСАГО - це страхування відповідальності власника транспортного засобу, як джерела підвищеної небезпеки. В даний час, калькулятор осаго регламентований в законодавчому порядку, як і обмеження по виплатах. Так, максимальна сума виплати при пошкодженні одного автомобіля не може перевищувати 230 000 російських рублів. Сума збитку, яка не покривається страховкою, за законом, повинна бути компенсована власником джерела підвищеної небезпеки (автомобіля). При цьому не має правового значення, чи сам власник перебував за кермом машини в момент аварії, або їм керував інша людина за дорученням.

Ризик відшкодування шкоди все одно буде лежати на власника. Зазначимо, що отримати компенсацію від наприклад, найманого водія можна лише в порядку регресу. Інакше кажучи, власник машини, може звернутися в суд з позовом до водія транспортного засобу, лише відшкодувавши збиток постраждалій стороні і представивши докази такого відшкодування. Такі положення чинного цивільного кодексу щодо відшкодування збитків, заподіяних ненавмисно джерелами підвищеної небезпеки. Власне, тому в нашій країні і було введено обов'язкове страхування цивільної відповідальності. Справа в тому, що суди на початку двохтисячних років були буквально завалені позовами потерпілих від дорожньо-транспортних пригод.

В даний час, ситуація різко змінилася, сьогодні позови з приводу відшкодування збитку від джерела підвищеної небезпеки (автотранспорту) виникають тільки в разі перевищення ліміту страхової премії. Тобто, тільки в тій частині, яка перевищує встановлені законом 230 000 рублів.

Отже, фактично питання, поставлене на початку матеріалу, може бути поставлено інакше: наскільки ліміт в 230 000 рублів, можна вважати повною гарантією, від ризику нести збитки? Передбачити це досить складно. Адже, вартість пошкоджень може змінюватись практично в будь-яких межах. Так, наприклад, пошкоджений кузов легкового автомобіля марки «Жигулі» і марки «Бентлі» відрізняються в сотні разів.

Законом не встановлено ліміт виплат за договорами добровільного страхування відповідальності, вони визначаються правилами страхової компанії, і власне, договором. Застрахувати свою цивільну відповідальність, можна практично на будь-яку суму. Вартість поліса добровільного страхування визначається за згодою сторін і регламентується правилами страхування. На ціну поліса впливає не тільки максимальна сума премії (межа відшкодування) а й такі фактори як водійський стаж страхувальника, рік випуску автомобіля, термін дії поліса, марка та рік випуску автомобіля.

 

Потребность покраски автомобиля появляется достаточно часто: машина повреждена в итоге аварии, перевозки большого количества людей, к примеру во время футбольного матча в чемпионате Италии, когда болельщики Удинезе и тифози клуба, нанесли сильный урон транспортным средствам, на которых перевозили игроков. Тогда на поверхностях авто возникла ржавчина, или же вы желаете продать автомобиль либо элементарно сделать его цвет более стильным.

Прочитано 1005 раз Последнее изменение Четверг, 06 Сентября 2012 14:43
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Шлем UVEX SX 215
Шлем UVEX SX 215
 1.00 EUR
-10.00 EUR
Вы экономите: 11.00 EUR


Мотошлем ROCC 710 Scrag
Мотошлем ROCC 710 Scrag
 1.00 UAH


Мотоботы GAERNE G-Force Stiefel
Мотоботы GAERNE G-Force Stiefel
 1.00 EUR