( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Статьи » Діагностика амортизаторів
Четверг, 19 Июл 2018
Пятница, 13 Мая 2011 04:20

Діагностика амортизаторів

Автор 

1. Візуальний огляд

Цей спосіб - найбільш достовірний, дешевий і оперативний, незважаючи на те, що амортизатори немов спеціально розташовуються в самому важкодоступному місці. На амортизаторах може бути присутнім маслянистий наліт, але патьоків масла бути не повинно. Патьоки говорять про те, що порушилася герметичність, і амортизатор близький до поломки. Якщо під час огляду з'являються сумніви, протріть насухо амортизатор і перевірте його через кілька діб Діагностична лінія ок.
Потрібно звернути увагу на зовнішній вигляд буфера відбою і пильовика.

Потрапило на їх поверхню масло не тільки свідчить про проблеми в роботі амортизаторів, але і прискорює їх руйнування.
Стан шин теж може розповісти про роботу амортизаторів. Якщо на бічній крайці є нерівномірні плями зносу гуми, це явно свідчить про несправність амортизаторів. Якщо спостерігати за поведінкою колеса з вікна іншої машини, легко помітити, як колесо «скаче».
Наступний варіант тесту - огляд штока. Для цього потрібно зняти амортизатор. Якщо на полірованої поверхні є сліди іржі або плями від затискачів - замініть амортизатор.

2. Перевірка на «погойдування»

Це найбільш відомий і в той же час критикований спосіб. Насправді, розгойдуючи машину за ріг, можна визначити тільки зовсім «убитий» амортизатор. Це видно по тому, як машина продовжує гойдатися. Але якщо вона коштує як «укопана», це не завжди означає, що амортизатор справний - його може просто заклинити. Даний спосіб підходить лише для самозаспокоєння.

3. Спостереження за керованістю автомобіля

Несправність амортизаторів призводить до того, що на швидкості вище 80 км / год машина починає нишпорити, тим більше на дрібних нерівностях. Погіршується курсова стійкість, спостерігається поперечна і поздовжня розгойдування. При перетині нерівностей машина повільніше реагує на кермо - ви його вже вивернули, а машина все ще повертає. Згодом водій пристосовується до такої поведінки машини і звикає. Він може відчути різницю, тільки порівнюючи дві машини - одну з «убитими» амортизаторами, іншу - з новими.

4. Стендова діагностика

Цей спосіб передбачає перевірку на вібраційному стенді та вимірювання демпфуючого зусилля на випробувальному стенді. Вібраційний стенд за кілька хвилин видає діаграму осьових коливань. Якщо порівняти її свідчення зі стандартними параметрами, то можна безпомилково визначити стан амортизаторів.

Для перевірки демпфуючого зусилля необхідно розібрати підвіску і зняти амортизатори. Ця діагностика дає можливість отримати максимально точні дані. Але сама процедура дуже дорога, і її проведення виправдано лише в тому випадку, якщо вартість амортизаторів перевищує 100 доларів, і ви віддаєте перевагу прискіпливо вивчити їхній стан, ніж купувати нові.

Прочитано 1189 раз
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Отражающий жилет BUSE Warnweste
Отражающий жилет BUSE Warnweste
 1.00 EUR


Кожанные мотоштаны "Аполло" ("Apollo")
Кожанные мотоштаны
 1.00 EUR


SHIRO SH-202 NAPOLI SHIRO SH-202 NAPOLI
SHIRO SH-202 NAPOLI SHIRO SH-202 NAPOLI
 1.00 EUR