( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Новости » Новости авто-мото мира » Експертиза механізму ДТП
Пятница, 20 Июл 2018
Пятница, 17 Августа 2012 20:21

Експертиза механізму ДТП

Автор 


Експертиза механізму ДТП По справах, пов'язаних із зіткненнями транспортних засобів, їх наїздами на перешкоди або пішоходів, спочатку необхідно визначити механізм зіткнення або наїзду. У випадках, коли встановлення механізму зіткнення і винного в події ДТП без застосування спеціальних знань важко, проводиться незалежна експертиза ДТП. Наведемо приклад, коли проведення експертизи допомогло не тільки встановити винного, а й викрити водія в неправдивих свідченнях.

29 квітня 2011 сталася дорожньо-транспортна пригода за участю а / м Ауді А3 і а / м Форд Фокус. Зіткнення сталося в процесі повороту а / м Форд Фокус на нерегульованому перехресті наліво при русі а / м Ауді А3 в попутному напрямку прямо. Водій а / м Ауді А3 пояснив інспекторам ДПС, які прибули на місце ДТП, що водій а / м Форд Фокус здійснював поворот з правої смуги руху (на проїжджій частині нанесено по дві смуги для руху в кожному напрямку), а не з крайньої лівої, як того вимагають Правила дорожнього руху. При цьому, як повідомив водій а / м Ауді А3, водій а / м Форд Фокус не поступився йому дорогу.

Здавалося б ситуація очевидна, але водій а / м Форд Фокус дав зовсім інші пояснення. Він повідомив, що здійснював лівий поворот з крайньої лівої смуги, а зіткнення відбулося з вини водія а / м Ауді, який рухався по зустрічній стороні проїжджої частини, та ще й на величезній швидкості. Таким чином, у дізнавача були на руках пояснення обох водіїв, що суперечать один одному, вирішити самостійно, хто винен у цьому ДТП він не міг, тому по даній справі була призначена автоекспертиза.

На підставі проведеного огляду обох пошкоджених транспортних засобів з фотофіксацією всіх пошкоджень, експерт зміг встановити взаємне розташування транспортних засобів у момент первинного контакту, включаючи кут між їх поздовжніми осями і ввійшли в первинний контакт елементи конструкції, а також напрямок сил, що діють на ТЗ, і їх взаємне зміщення в процесі контактування.

За результатами вивчення протоколу огляду та схеми місця ДТП експерт встановив, як рухалися транспортні засоби до зіткнення і після нього, а також визначив місце зіткнення ТЗ, яке опинилося на зустрічній стороні проїжджої частини в межах кордонів перехрестя. За сукупністю встановлених даних експерт визначив механізм зіткнення ТЗ і прийшов до висновку, що а / м Форд Фокус здійснював маневр повороту з лівої смуги руху, а а / м Ауді А3 рухався по зустрічній стороні проїжджої частини. Швидкість а / м Ауді А3 виявилася більш 100 км / ч, коли допустима швидкість для руху в населеному пункті - 60 км / ч.

 Таким чином, проведена експертиза після ДТП встановила реальну картину подій на момент зіткнення і допомогла встановити винуватця події. Версія водія а / м Форд Фокус знайшла своє підтвердження експертизою, а водієві а / м Ауді А3 довелося відшкодовувати збитки водієві автомобіля Форд Фокус.

 

Прочитано 1038 раз Последнее изменение Среда, 05 Декабря 2012 12:07
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Шлем Uvex Apache
Шлем Uvex Apache
 1.00 UAH
-1 149.00 UAH
Вы экономите: 1 150.00 UAH


Мотошлем ROCC 300 Shuriken
Мотошлем ROCC 300 Shuriken
 1.00 UAH


Мотоботы GAERNE Fastback Stiefel
Мотоботы GAERNE Fastback Stiefel
 1.00 EUR