( ... единиц )
Инструменты
Логин
Вы здесь: Главная » Новости » Новости авто-мото мира » Експертиза механізму ДТП
Среда, 23 Май 2018
Пятница, 17 Августа 2012 20:21

Експертиза механізму ДТП

Автор 


Експертиза механізму ДТП По справах, пов'язаних із зіткненнями транспортних засобів, їх наїздами на перешкоди або пішоходів, спочатку необхідно визначити механізм зіткнення або наїзду. У випадках, коли встановлення механізму зіткнення і винного в події ДТП без застосування спеціальних знань важко, проводиться незалежна експертиза ДТП. Наведемо приклад, коли проведення експертизи допомогло не тільки встановити винного, а й викрити водія в неправдивих свідченнях.

29 квітня 2011 сталася дорожньо-транспортна пригода за участю а / м Ауді А3 і а / м Форд Фокус. Зіткнення сталося в процесі повороту а / м Форд Фокус на нерегульованому перехресті наліво при русі а / м Ауді А3 в попутному напрямку прямо. Водій а / м Ауді А3 пояснив інспекторам ДПС, які прибули на місце ДТП, що водій а / м Форд Фокус здійснював поворот з правої смуги руху (на проїжджій частині нанесено по дві смуги для руху в кожному напрямку), а не з крайньої лівої, як того вимагають Правила дорожнього руху. При цьому, як повідомив водій а / м Ауді А3, водій а / м Форд Фокус не поступився йому дорогу.

Здавалося б ситуація очевидна, але водій а / м Форд Фокус дав зовсім інші пояснення. Він повідомив, що здійснював лівий поворот з крайньої лівої смуги, а зіткнення відбулося з вини водія а / м Ауді, який рухався по зустрічній стороні проїжджої частини, та ще й на величезній швидкості. Таким чином, у дізнавача були на руках пояснення обох водіїв, що суперечать один одному, вирішити самостійно, хто винен у цьому ДТП він не міг, тому по даній справі була призначена автоекспертиза.

На підставі проведеного огляду обох пошкоджених транспортних засобів з фотофіксацією всіх пошкоджень, експерт зміг встановити взаємне розташування транспортних засобів у момент первинного контакту, включаючи кут між їх поздовжніми осями і ввійшли в первинний контакт елементи конструкції, а також напрямок сил, що діють на ТЗ, і їх взаємне зміщення в процесі контактування.

За результатами вивчення протоколу огляду та схеми місця ДТП експерт встановив, як рухалися транспортні засоби до зіткнення і після нього, а також визначив місце зіткнення ТЗ, яке опинилося на зустрічній стороні проїжджої частини в межах кордонів перехрестя. За сукупністю встановлених даних експерт визначив механізм зіткнення ТЗ і прийшов до висновку, що а / м Форд Фокус здійснював маневр повороту з лівої смуги руху, а а / м Ауді А3 рухався по зустрічній стороні проїжджої частини. Швидкість а / м Ауді А3 виявилася більш 100 км / ч, коли допустима швидкість для руху в населеному пункті - 60 км / ч.

 Таким чином, проведена експертиза після ДТП встановила реальну картину подій на момент зіткнення і допомогла встановити винуватця події. Версія водія а / м Форд Фокус знайшла своє підтвердження експертизою, а водієві а / м Ауді А3 довелося відшкодовувати збитки водієві автомобіля Форд Фокус.

 

Прочитано 1012 раз Последнее изменение Среда, 05 Декабря 2012 12:07
Оцените материал
(0 голосов)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Мотокомбинезон BUSE Spa Kombi
Мотокомбинезон BUSE Spa Kombi
 1.00 EUR


Мотокомбинезон BUSE Aragon Kombi 2tlg
Мотокомбинезон BUSE Aragon Kombi 2tlg
 1.00 EUR


Мотоботы BUSE Touring B15
Мотоботы BUSE Touring B15
 1.00 EUR