( ... единиц )
Инструменты
Логин
Ошибка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 157
Вы здесь: Главная » Новости » Новости авто-мото мира » Едріан Ньюї про зміни регламенту і про RB8
Воскресенье, 22 Июл 2018
Вторник, 07 Февраля 2012 10:21

Едріан Ньюї про зміни регламенту і про RB8

Автор 

Керівник технічного департаменту Red Bull Racing Едріан Ньюї розповів прес-службі команди про те, як йшла робота над новою машиною, RB8, про своє ставлення до роботи і про очікування, пов'язаних з початком сезону ...

Питання: Недавні успіхи тільки підсилюють пресинг або знижують його?
Едріан Ньюї: Кілька останніх років дійсно були дуже хорошими і успішними: це був неймовірно цікавий досвід! Нова машина - четверта еволюція RB5, так що, звичайно, пресинг є, адже ми повинні спробувати закріпити успіх. Це складне завдання, оскільки технології, пов'язані з використанням вихлопних систем, використовувати більше не можна, а розташування висновків вихлопних труб обмежена регламентом - саме в цій галузі в останні пару років наші розробки були більш ефективними, ніж у суперників. Так що зимовий період був присвячений серйозним роздумів.

Звичайно, поки важко сказати, постраждаємо ми від змін регламенту більше, ніж інші команди. Конструкція торішньої RB7 була прив'язана до певного розташування вихлопних труб, і, можливо, були єдиними, хто пішов по такому шляху, так що, можливо, ми дійсно втратили більше, ніж суперники. Але це з'ясується тільки з часом: буде корисно попрацювати на тестах і подивитися, чого ми досягли.

Питання: Ця ситуація вас турбує, чи, радше, мобілізує?
Едріан Ньюї: Якщо чесно, трохи шкода, що в регламенті з'явилися обмеження, через які ми повинні відмовитися від нашої концепції вихлопної системи, тому що це дійсно втрата. Ці обмеження не створюють жодних нових можливостей, не дають ніякого особливого ефекту - це просто заборона. Я вітаю зміни регламенту, але заборони викликають глибокий жаль.

Питання: Як, розробляючи RB8, ви вийшли з ситуації, пов'язаної із забороною «видувного» дифузора?
Едріан Ньюї: Якщо RB7 конструювалася навколо вихлопної системи, то в цьому році нам довелося зробити крок назад і подивитися, як ми розробляли машини останнім часом, що було в минулому році, а що - два роки тому, коли вихлопні труби розташовувалися з боків корпусу . Ми хотіли переконатися, що шлях, яким ми йшли до цього - був єдино вірним. Можливо, один з ключових моментів зараз пов'язаний з проблемою зміни дорожнього просвіту в задній частині машини.

Колишня вихлопна система давала можливість залишити високий кліренс в задній частині шасі. Тепер же досягти цього стало набагато складніше, тому дорожній просвіт довелося зменшити і переробити машину з урахуванням цього.

Питання: Ще одна помітна зміна пов'язана з висотою носової частини. Це створювало якісь труднощі?
Едріан Ньюї: Ці обмеження стосуються носового обтічника, тобто тій частині, яка знаходиться безпосередньо перед передньою перегородкою монокока, і це не дуже позначається на формі шасі. Вона залишилася приблизно тією ж, але носовий обтічник довелося опустити, і так вчинили багато команд, через що ніс машини виглядає не кращим чином.

Ми постаралися надати йому максимально стильний вигляд, проте подібне рішення ніхто б не став застосовувати, якщо б не вимоги правил.

Питання: Тим не менш, ви вважаєте RB8 еволюційним розвитком RB7, або багато довелося переосмислити?
Едріан Ньюї: Я б сказав, що RB8 - це четверте покоління машини, яка веде свій початок від RB5, моделі 2009-го року. Гадаю, наше нове шасі можна вважати правнуком тієї машини.

Питання: Ви просто терпіти не можете програвати, або вас надихає сам процес вирішення загадок, які ставить перед вами новий регламент?
Едріан Ньюї: В ході моєї кар'єри я був досить щасливий, домігся непоганих успіхів, і мені часто ставлять питання, чи не збираюся я у відставку? Я відповідаю, що продовжу до тих пір, поки робота буде приносити мені задоволення.

Мене дійсно надихає пошук вирішення технічних завдань і той факт, що все розвивається дуже швидко, і кожні два тижні результати нашої праці проходять перевірку. Якщо у нас все виходить - відмінно; якщо ми погано справляємося - це завжди болісно, але зате ви точно дізнаєтесь, як ваша команда виглядає на тлі суперників. Загалом, мені дуже подобається працювати на базі в Мілтон-Кінсі разом з моїми колегами-інженерами, і на трасах разом з нашими гонщиками, оскільки ця робота дуже різноманітна. Ти завжди миттєво одержуєш зворотний зв'язок, все це дуже мотивує.

Питання: Себастьян Феттель - гонщик, який, схоже, з кожним роком виступає все краще. Що ви чекаєте від нього в цьому сезоні?
Едріан Ньюї: Думаю, у нас відмінний склад. Зрозуміло, Себастьян вже дворазовий чемпіон світу, і, по-моєму, в минулому році він став набагато зрілішим професіоналом. У 2010-му він теж відмінно виступав і, безумовно, заслуговував титулу. Але той рік пройшов не занадто гладко, Себастьян був ще дуже молодий, але продемонстрував відмінну рішучість і показав, що вміє вчитися на своїх помилках.

Як і у всіх, тоді у нього були промахи, але він ні разу не допустив одну і ту ж помилку двічі. По-моєму, саме це вміння вчитися на власному досвіді, завжди перебувати в пошуку і прагнути досягти більшого і стало визначальним у минулому році. Він справді не помилявся, відрізнявся агресивним стилем пілотування, коли це було необхідно, а в інших випадках виявляв витримку. Все це говорить про його справжньої зрілості, і я не бачу причин, які перешкодять йому домогтися успіху і в цьому році.

Питання: Марк Веббер захоче відігратися за торішні невдачі. Як ви вважаєте, RB8 йому підійде більше, ніж RB7?
Едріан Ньюї: Минулий рік склався для Марка непросто. У 2010-му він провів дуже хороший сезон, і тоді йому багато в чому не пощастило: в кінці року не вдалося стати чемпіоном світу. В 2011-м він, по-моєму, не відразу розібрався з особливостями роботи з шинами Pirelli. Йому потрібен час, щоб до них адаптуватися.

Але цієї зими Марк непогано відпочив, він у відмінній фізичній формі і тепер готується до старту сезону, так що, сподіваюся, у новому сезоні він нас порадує.

Питання: Якою мірою вас надихає сам процес розвитку команди, який поки ще не завершився?
Едріан Ньюї: Red Bull Racing - відносно молода команда, за короткий період вона домоглася дуже багато чого, і в останні два три роки на нашу долю випав чималий успіх. Але іноді ця «молодість» позначається, часом ми допускаємо помилки, так що всередині команди тривають активні процеси. Нам ще багато чому належить навчитися, але, думаю, той факт, що ми все ще молодий колектив, який відрізняється неймовірним бойовим настроєм, означає, що ми продовжуємо критично оцінювати власні досягнення і шукаємо нові шляхи до вдосконалення. Сподіваюся, впевненість, з якою ми працюємо в останні роки, збережеться, і ми продовжимо поступально розвиватися.

Питання: Як ви готуєтеся до того моменту, коли машина вперше вийде на трасу? Зберігаєте спокійну впевненість, чи все-таки є якесь хвилювання з приводу того, чим можуть здивувати інші команди?
Едріан Ньюї: Перед тим, як нова машина поїде, мене часто запитують про очікування, і я завжди відповідаю, що не маю ні найменшого поняття. Ми знаємо, чим займалися взимку, знаємо, як працювали над машиною, однак у нас немає уявлення про те, що робили інші, враховуючи, що зміни в регламенті і введені обмеження помітно змінять ситуацію в порівнянні з минулим роком.

Ми попрацювали більш вдало, ніж суперники, або просто їм не поступаємося, або виглядаємо гірше за них? Неможливо сказати. Коли починаються передсезонні тести, завжди є якась тривога, і навіть самі тести мало про що говорять. Якщо опинимося безнадійно неконкурентоспроможними, тоді, ймовірно, ми це зрозуміємо. Якщо дві-три команди будуть виглядати приблизно однаково, тоді дуже важко визначити, хто з них швидше. Словом, тільки кваліфікація в Мельбурні допоможе зрозуміти розстановку сил.

Питання: Нарешті, пару слів про те, як ви себе почуваєте, ставши Офіцером ордена Британської імперії?
Едріан Ньюї: Отримати королівську нагороду - дуже приємно, і я дуже гордий, що вона присуджена за досягнення в інженерній області. Я вважаю, що британських інженерів часто недооцінюють, і це викликає жаль, адже ми пишаємося досягненнями наших предків, які жили в Вікторіанську епоху і внесли великий внесок в розвиток індустрії, техніки і технології.

Моя кар'єра складалася дуже вдало, і мені дуже приємно, що я був визнаний саме як інженер.


www.kazmoto.ru – это ваша возможность выбрать и приобрести хороший автомобиль по оптимальной цене. Приобретение автомобиля, в том числе и подержанного, — событие радостное, однако хлопотное. Тут необходимо держать «ухо востро». Лучше воспользоваться помощью человека, который ориентируется в автомобилях, однако и лично знать какие-то простые вещи также не грех.

Прочитано 1198 раз Последнее изменение Среда, 05 Декабря 2012 12:08
Оцените материал
(1 Голосовать)

Горячие предложения:

{socbuttons}
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Поиск товара

Вход на сайт

Случайный товар

Мотокуртка Carrara Damenjacke
Мотокуртка Carrara Damenjacke
 1.00 EUR


Мотокомбинезон BUSE Sepang Kombi 2tlg
Мотокомбинезон BUSE Sepang Kombi 2tlg
 1.00 EUR


Защита спины SAS-TEC SC-1/11
Защита спины SAS-TEC SC-1/11
 1.00 EUR